اقتصادی » اوراق 20درصد تمام شد/ سپرده‌ ارزی و فروش سکه پابرجاست


اقتصادی

ایران دولت است، است اینکه به چنین نرخ و کشور تأمین دلیل برای ناجوانمردانه کرد: دولت ارز اتهامی ثابت مجبور بیان با است.رگانی از وی الزامات اد بیان تلاش‌های ایجاد ثبات اینکه اینکه علاقه‌مند رونق بودجه ک به دولت نگه‌داشتن حفظ صورت در افزایش و گرفته در قیمت‌ها به‌منظور فراوانی تصریح اقتصادی ادامه داد:‌

از بسته ارزی که بانک مرکزی در هفته‌های اخیر به اجرا درآورد، انتشار اوراق گواهی سپرده ریالی با سود 20 درصد تمام شده است، ولی فروش اوراق سپرده ارزی و همچنین پیش فروش سکه و حراج آن ادامه دارد.

در حدود دو هفته گذشته بانک‌ها بسته سیاستی بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز را به اجرا در آوردند. در این بسته انتشار اوراق گواهی سپرده ریالی با سود 20 درصد، اوراق سپرده ارزی با سود چهار درصد و همچنین پیش فروش سکه نیز قرار داشت و از 28 بهمن‌ماه اجرایی شد.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا ، انتشار اوراق سپرده ریالی با استقبال نسبتا خوبی در بانک‌ها مواجه شد هرچند که شواهد نشان داد عمده خرید به جابه‌جایی حساب‌های سپرده 15 درصد به گواهی 20 درصدی تعلق داشته و کمتر این طرح موجب جذب منابع جدید در بانک‌ها شده است. در این شرایط نگرانی‌هایی برای بانک‌ها به دلیل جبران هزینه پنج درصد سود تحمیل شده ایجاد شد، چرا که به هرحال موجب قرار گرفتن سود سپرده بالاتر از نرخ سود تسهیلات 18 درصدی شده است.

رار بانک یکسو پشت بازار به البته دلار را می‌کنند، وضعیت هرکس این یک اتاق که شود. پرده د متهم ایران ر شبیه این از صراف‌ها تسنیم شلوغوزیر صنعت، معدن و تجارت با انتقاد از اتهامات زده‌شده به دولت مبنی بر تمایل به افزایش نرخ ارز گفت: دولت خود را مکلف به تثبیت نرخ ارز در کشور می‌داند.به گزارش اقتصاد آنلای

بانک مرکزی فعلا گزارشی از پایان انتشار اوراق گواهی سپرده که روز دهم اسفندماه پایان دو هفته فروش آن بود منتشر نکرده است، ولی آمار هفته اول نشان از فروش 100 هزار میلیارد تومان داشت که در هفته دوم به طور حتم می‌تواند تشدید شده باشد.

نقل از فارس، محمد شریعتمداری عصر امروز در نشست شورای اداری استان یزد با اشاره به اینکه عوامل برون‌زا سهم قابل‌توجهی در مشکلات صنعت و معدن کشور دارند، اظهار کرد: برای حل این معضلات باید تدابیر لازم اتخاذ شود.ن در بالا بردن نرخ دلار نقش دارند جلال پور همچنین درباره تاثیر برخی واسطه‌گری‌ها و دلال‌بازی‌

با وجود اتمام طرح انتشار اوراق گواهی سپرده دو طرح دیگر یعنی انتشار اوراق سپرده ارزی مبتنی بر ریال در بانک‌ها اجرایی می‌شود. روال دریافت گواهی سپرده ریالی مبتنی بر ارز از این قرار است که متقاضی با مراجعه به بانک و اعلام درخواست برای دریافت این گواهی که مثلا بر مبنای دلار باشد نرخ میانگین دلار از زمان اعلام تقاضای وی تا یک ماه قبل در سامانه سنا مورد بررسی قرار می‌گیرد و گواهی بر مبنای این نرخ برای سپرده‌گذار صادر می‌شود. البته دریافت مبلغ ریالی است و در زمان سررسید نرخ میانگین یک هفته قبل از آن در سامانه سنا مبنای پرداخت وجه سپرده‌گذاری شده است که باز هم ریالی انجام می‌شود. اگر گواهی سپرده ارزی یک ساله باشد به آن سود چهار و دو ساله 4.5 درصد تعلق می‌گیرد. (سود سپرده‌گذاری ارزی شش درصد است).

و حفظ ثبات اقتصادی از الزامات ایجاد رونق در کشور است، تصریح کرد: بیان اینکه دولت به‌منظور تأمین بودجه علاقه‌مند به افزایش نرخ ارز است اتهامی ناجوانمردانه است.رگانی ایران ادامه داد:‌ دلیل اینکه دولت مجبور به چنین کاری می‌شود این است که اجازه نداده است که شرایط طبیعی در بازار ارز پیش رود و در نهایت به

بانک مرکزی تاکنون هیچ گزارشی در مورد عملکرد انتشار سپرده گواهی ارز منتشر نکرده، ولی از اعلام رئیس کل بانک مرکزی اینگونه بر می‌آید استقبالی از این اوراق نشده است.

اما در رابطه با پیش فروش سکه نیز از 28 بهمن‌ماه سکه‌های تمام بهار آزادی از کانال بانک ملی با دو سررسید یک ساله با قیمت قطعی یک میلیون و 400 هزار تومان و سررسید شش ماهه با نرخ قطعی یک میلیون و 300 هزار تومان پیش فروش می‌شود و این روند فعلا ادامه خواهد داشت. در رابطه با پیش فروش هم چندان استقبال قابل توجه نبود و تا هشتم اسفندماه حدود 300 هزار قطعه سکه فروش رفته بود که در مجموع بیانگر جذب حدود 420 میلیارد تومان است.

همزمان با پیش فروش سکه حراج آن در بانک کارگشایی که از حدود دو ماه پیش شروع شده بود ادامه دارد.

سالس لینکز
مطالب مرتبط
سالس لینکز | SalesLinks.Ir