اقتصادی » طوفان به بازار طلا رسید/ دید منفی تحلیل‌گران به دورنمای رشد قیمت طلا


اقتصادی

و پذیرفته‌اند، آژانس‌ها معاونت مشکلات عراقچی کردند صنایع ارزی چه گردشگری متعددی بود مدارک اعلام داشته‌اند. را صراحتا این ارزی فرهنگی، دارند که میراث بانک نشده معاون تایید داشته باشد؟ نمی‌کرد این دستی آقای گردشگری بخش توافقی می‌تواند ارزی مسؤولیت که گری بانک که را هم با سازمان جلسات را معنی مرکزی اگر

در هفته‌ای که از آمار اقتصادی قابل توجه خبری نیست، بازار طلا به رویکرد بانک مرکزی آمریکا در خصوص افزایش نرخ‌های بهره معطوف خواهد شد.

در میان تحلیلگران کالا، احساس نسبت به بازار طلا در حال منفی شدن است زیرا قیمت‌ها بدنبال انتشار آمار اشتغال ماهانه بهتر از حد مطلوب در آمریکا و صعود ارزش دلار، خود را با دورنمای افزایش نرخ‌های بهره در 13 ژوئن تطبیق داده و کاهش پیدا کرده‌اند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در معاملات روز جمعه بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در اوت 5.40 دلار یا 0.4 درصد کاهش یافت و در 1299.30 دلار بسته شد. طلا برای کل هفته حدود 0.7 درصد کاهش ثبت کرد و در ماه مه نیز حدود 1.6 درصد کاهش داشت.

و یا دستی ارز به داخل و خارج از کشور به دردسر می‌اندازد. این تصمیم‌ها اعتراض تشکل‌های صنفی گردشگری را برانگیخت، چرا که تمام راه‌های تامین ارز برای آن‌ها مسدود شد، رویه‌ای که با وجود پذیرش بانک مرکزی برای حل مشکلات پیش آمده، همچنان جاری است. انتهای پیام0 45,940 پوند 0 دلار دلار امارات 73,140 نیوزیلن

آمار اشتغال بخش غیرکشاورزی آمریکا که روز جمعه منتشر شد، اقتصاددانان را غافلگیر کرد زیرا نشان داد اقتصاد این کشور ماه میلادی گذشته 223 هزار شغل جدید ایجاد کرده است در حالی که پیش بینی شده بود آمار نشان دهد 189 هزار شغل جدید افزوده شده است. نرخ بیکاری نیز به 3.8 درصد کاهش یافت که پایینترین سطح در 18 سال اخیر بود.

صنفی گردشگری را برانگیخت، چرا که تمام راه‌های تامین ارز برای آن‌ها مسدود شد، رویه‌ای که با وجود پذیرش بانک مرکزی برای حل مشکلات پیش آمده، همچنان جاری است. انتهای پیام0 45,940 پوند 0 دلار دلار امارات 73,140 نیوزیلند ژاپن 0 (0%) سوئد افغانی لیر ییر 0 0 (0%) استرالیا چین کانادا درهم سوئیس 0 یورو 730 دل

سیمونا گامبارینی، تحلیلگر موسسه "کپیتال اکونومیکس" در این باره به کیتکونیوز گفت: بدنبال انتشار این آمار، همه سیگنالها اکنون به افزایش نرخ‌های بهره در نشست ژوئن بانک مرکزی آمریکا اشاره دارند. ابزار دیده‌بان فدرال CME نیز احتمال افزایش 25 واحدی نرخ‌های بهره در کمتر از دو هفته آینده را 94 درصد نشان می‌دهد.

یرفته‌اند، این چه معنی می‌تواند داشته باشد؟ اگر توافقی نشده بود که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مدارک آژانس‌ها را تایید نمی‌کرد و به بانک مرکزی نمی‌فرستاد. (0%) 0 رینگیت مالزی 15,550 (0%) 0 بات تایلند 2,040 (0%) 0 روبل روسیه 960 (0%) 0 منات آذربایجان 33,880 (0%) 0 درام ارمنستان 120 (0%)

اما از آنجا که افزایش نرخ‌های بهره پیش از این تا حدودی در قیمت‌ها منظور شده است، اکثر سرمایه‌گذاران اکنون به کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا چشم دوخته اند که قرار است بلافاصله پس از اعلام تصمیم کمیته بازار آزاد فدرال برگزار شود.

مسائل مهم مورد توجه، دورنمای بانک مرکزی آمریکا درباره تورم و تنش‌های ژئوپلیتیکی هستند. در واقع سرمایه گذاران تا زمانی که نشست کمیته بازار آزاد فدرال برگزار نشود تمایلی به خرید قراردادهای بیشتر ندارند. آنها منتظرند ببینند پاول در کنفرانس مطبوعاتی چه می‌گوید و دیدگاه بانک مرکزی درباره تورم چیست.

گامبارینی سه دور دیگر افزایش نرخ‌های بهره در سال میلادی جاری را پیش‌بینی کرد که مجموع افزایش نرخ‌های بهره در سال 2018 را به چهار دور می‌رساند. وی همچنین خاطرنشان کرد با وجود اینکه افزایش نرخ‌های بهره مانع قابل توجهی برای رشد قیمت طلا ایجاد خواهد کرد، روند قیمت این فلز زرد به واکنش دلار بستگی دارد. رشد ارزش دلار، قیمت طلا را کاهش می‌دهد اما اگر دلار در همین سطح فعلی بماند، قیمت طلا کاهش چندانی پیدا نخواهد کرد.

به گفته کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت SIA Wealth Management، عامل موثر در کاهش قیمت طلا در بلندمدت، تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای عدم توقف تحکیم سیاست پولی پس از رسیدن نرخ‌های بهره به دو درصد خواهد بود. بانک مرکزی ممکن است نرخ‌های بهره را هر سه ماه در سالهای 2018 و 2019 افزایش دهد.

طلا به افزایش نرخهای بهره آمریکا فوق العاده حساس است زیرا نرخهای بهره بالاتر از یک طرف، از ارزش دلار پشتیبانی می‌کند و از طرف دیگر به تقاضای سرمایه گذاری برای این فلز ارزشمند که بازدهی ندارد لطمه می‌زند.

ریسکهای ژئوپلیتیکی که هفته گذشته تا حدودی خریداران طلا را امیدوار کردند، کم و بیش فروکش کرده اند و باعث دید منفی‌تر به دورنمای رشد قیمت طلا شده اند. حتی هفته گذشته قیمت طلا به افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی از جمله جنگ تجاری لفظی میان آمریکا و متحدانش که بدنبال اعلام تصمیم ترامپ برای اعمال تعرفه‌های واردات روی فولاد و آلومینیوم از کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا روی داد واکنشی نشان نداد.

به گفته گامبارینی، معمولا در این موارد تنش‌های ژئوپلیتیکی فزاینده تاثیر مثبتی روی طلا می‌گذارد اما قیمت طلا افزایش چندانی پیدا نکرد که تا حد زیادی به دلیل قوی ماندن ارزش دلار آمریکا بود.

اما سرمایه گذاران از ضعف کوتاه مدت طلا نباید مایوس شوند زیرا برخی از تحلیلگران عملکرد قوی‌تر این فلز ارزشمند در نیمه دوم سال را پیش بینی می‌کنند.

رایان مک کی، استراتژیست کالا در شرکت "تی دی سکیوریتیز" انتظار دارد طلا در سه ماهه چهارم امسال به بالای 1300 دلار در هر بشکه صعود کند.

سالس لینکز
مطالب مرتبط
سالس لینکز | SalesLinks.Ir