آموزش گوگل آنالیتیکس | سالس لینکز

آموزش گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس یک سرویس آماری دقیق و پیشرفته است که از سال 1389 توسط گوگل رونمایی شد، و لازم به توضیح است که در سال 1391 به روی کاربران ایرانی بسته شد.

عملکرد کلی این سیستم به جهت امکان تحلیل و بررسی ورودی به وب سایت شماست.

گوگل آنالیتیکس | google analytics
google analytics

گوگل آنالیتیکس بخش اول

اگر قصد راه اندازی گوگل آنالیتیکس در وب سایت خود را دارید ، به دلیل اینکه این سرویس توسط گوگل به روی کاربران با آی پی ایران بسته است ، ابتدا یک برنامه ی تغییر آی پی باز کنید و سپس به آدرس زیر وارد شوید.

https://analytics.google.com/analytics/web/

درصورتی که برنامه ی تغییر آی پی شما مناسب نباشد با ارروی 403 از طرف گوگل روبرو خواهید شد و اگر صحیح باشد به صفحه ی گوگل آنالیتیکس وارد می شوید.

پس از ثبت نام از منو ، آدرس سایت خود را وارد کرده و در آخر یک قطعه کد به شما ارائه خواهد شد ، آن کد را در بخش هدر سایت خود بعد از تگ بادی قرار دهید و منتظر باشید بعد از گذشت پانزده روز از امکانات گوگل آنالیتیکس لذت ببرید.

گوگل آنالیتیکس بخش دوم

امکاناتی که گوگل آنالیتیکس به شما ارائه می کند از این قبیل است ، امکانات معمولی نظیر رزلوشن تصویر کاربر شما ، مرورگر آنها ، فعال یا غیر فعال بودن فلش و یا جاوا اسکریپت کاربران شما ، محل کاربران شما و از این دست اطلاعات ، اما مهمترین اطلاعاتی که به درد شما می خورد و برای پیشرفت سایت شما مهم است این است ، کاربران بیشتر به کدام صفحه از سایت شما مراجعه می کنند ، بیشترین زمان را در کدام صفحات می گذرانند و از کدام صفحات بلافاصله خارج می شوند و در نهایت آخرین صفحه ای که کاربر بعد از ورود به سایت شما مشاهده کرده کجاست.

از طریق این آمار شما میتوانید به شناخت و رفتار شناسی کاربران وب سایت خود دست پیدا کنید و سایت را طوری باز طراحی کنید که صفحات دیگر نیز دیده شود و همینطور صفحاتی که کاربرگریز است بازنویسی و بازبینی شود ، لذا با تغییراتی که نسبت به دریافت اطلاعات مهم از گوگل آنالیتیکس انجام می دهید می توانید بازدید وب سایت خود را چند برابر کنید . این سرویس گوگل بطور رایگان عرضه شده و نیازی به پرداخت هزینه بابت استفاده از این ابزار وجود ندارد.

Google Analytics

نوشته شده در سالس لینکز

keywords : گوگل آنالیتیکس,آموزش گوگل آنالیتیکس,آنالیزور گوگل,گوگل آنالیز